Brak chęci do życia u 15-latki

Witam, jestem dziewczyną, mam 15 lat, Chciałabym umrzeć, ale boję się to zrobić. Nie mam odwagi. Niczego mi w życiu nie brakuje, ale nienawidzę żyć. Męczę się. Mam kochającą rodzinę, fajną klasę, dobrze się uczę, ale nie chce mi się żyć. Czy to depresja.? Jak pozbyć się tego stanu, lub jak odważyć się zabić.?

Witam serdecznie. Bardzo możliwe że rozwinęła się u Ciebie depresja. Depresja jest chorobą jak każda inna, odpowiednie leczenie może doprowadzić do całkowitego zaniku objawów. Myślę że powinnaś szczerze porozmawiać z rodzicami i zgłosić się do poradni zdrowia psychicznego, gdzie otrzymasz fachową pomoc.

Witam Panią Serdecznie,

Proszę pozwolić samej sobie pomóc i podjąć wysiłek, by nie zwlekać i skorzystać
ze zwyczajnej konsultacji psychologicznej i psychiatrycznej.
A może poprosić bliską i zaprzyjaźnioną osobę, żeby Pani towarzyszyła?

Życzę, by odzyskała Pani energię życiową,
Irena Mielnik-Madej