Brak chęci do życia u 23-latki

Witam, Piszę z zapytaniem o derpesję bądź inną chorobę. Mam 23 lata, od 2 lat nie mam chęci ogólnie na nic,mysle, ze nie nadaje sie do niczego, boje sie nowo poznanych ludzi, cały czas zmieniam prace bo nie moge długo wytrzymac a jak mam do niej wyjsc, dzien wszesniej odechciewa się żyć, nie mam humoru (prsaktycznie zawsze jak jestem sam),myśle tylko negatywnie i o tym że sobie nie radze z niczym. Jest cięzko.Czy jest to depresja czy jakaś inna nerwica? Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Diagnozowanie Pana trudności może mieć miejsce wyłącznie w kontakcie osobistym ze specjalistą - lekarzem psychiatrą, który również zaproponuje odpowiednią metodę leczenia (farmakoterapia i/lub psychoterapia).
Pomoc może Pan uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, prywatnie.

Witam, uważam iż powinien Pan udać się na wizytę diagnostyczna do Poradni Zdrowia Psychicznego, do lekarza psychiatry nie potrzebuje Pan skierowania. Lekarz zdiagnozuje dodatkowo dopyta o pewne objawy i pokieruje Pana na dalsze leczenie. Zachęcam do wizyty. Pozdrawiam serdecznie.

Witam,
podłoże Pana kłopotów może być różne. Zachęcam do skonsultowania się z psychoterapeutą bądź psychiatrą. Dodatkowo warto porozmawaić o swoich trudnościach z kimś bliskim, zaufanym, podzielić się wątpliwościami. Samotne przeżywanie codziennych sytuacji, brak wsparcia pogłębiają smutek czy zniechęcenie.
Życzę powodzenia