Brak chęci do życia u 23-letniej osoby

Witam. Mam 23 lata i mało chęci do życia. Są dni, co spędzam całe w łóżku. Nie mam sił wstawać i ochoty. W dodatku odbija się to na moim związku. Chcę być z moim chłopakiem, ale non stop zadręczam go swoimi problemami. Kiedyś i on nie wytrzyma i zostane sama. W dodatku mam lęki, strach przed życiem. Nie wiem jak mam sobie pomóc. Do kogo się udać, jak załatwić sobie pomoc. Kto i gdzie przyjmuje. Co mam robić? To jest depresja? Czy jej objawy? Błagam o odpowiedź i pomoc.. Myślę często o śmierci!

Witam serdecznie,

Jeśli pojawiają się myśli o śmierci, proszę nie zwlekać z udaniem się po pomoc. Tutaj informacje o tym, jak znaleźć właściwego psychoterapeutę.
https://martadziekanowska.wordpress.com/2014/09/29/76/
Warto też udać się na wizytę do lekarza psychiatry, który zdecyduje, czy w Pani przypadki nie jest wskazana farmakoterapia. Psychoterapia, zwłaszcza poznawczo-behawioralna w połączeniu z farmakoterapią to w wielu wypadkach najskuteczniejsza forma terapii.

Trzymam kciuki. Zasługuje Pani na satysfakcjonujące i pełne radości życie. Proszę nie zwlekać.

Marta Dziekanowska