Brak chęci na seks u małżonków

Witam Mam na imie Magda mam 32 Lata,moj maz ma 37 lat.Jestesmy malzenstwem 2,5 roku a od roku nie mielismy seksu ,nie ma chemii miedzy nami ...nie wyobrazam Sobie dalej Takiego zycia.Ja jestem atrakcyjna,szczupla,zadbana blondynka moj maz tez nie na lezy do brzydkich.Nie Mamy Dzieci I zadne z nas nie wykazuje inicjatywy zeby naprawic nasze zycie seksualne.Jest tylko nuda,codziennosc...ja sie czuje jak w pulapce,nie Wiem czy chce tkwic dalej w tym malzenstwie? Bardzo prosze o porade.

Dzień dobry,

Może Pani zaproponować mężowi wspólne konsultacje u psychoterapeuty, który zajmuje się terapią małżeńską/pary.
Inną możliwością jest skorzystanie z indywidualnej psychoterapii.

Dzień dobry!

Niestety (albo na szczęście) nikt nie może doradzić Pani/ Państwu, czy "warto/ należy" utrzymać Wasze małżeństwo. Będzie to wyłącznie Państwa decyzja.
Zachęcam do wspólnego podjęcia psychoterapii małżeńskiej, aby ocenić, jakie są możliwe przyczyny Waszych trudności, co Was łączy, co przemawiałoby za tym, że chcecie i możecie być jeszcze razem szczęśliwi - a co za tym, że chcecie się rozstać.
Wobec braku woli czy gotowości do terapii małżeńskiej, każde z Was może otrzymać także pomoc psychologiczną indywidualnie.

Pozdrawiam!