Brak chęci na współżycie po problemach z erekcją

Mam 22 lata i mam następujący problem. Od ok. 3 miesięcy regularnie współżyję z moją partnerką. Na początku wszystko było OK, lecz ostatnio zaczęły się u mnie problemy. Gdy dochodzi do zbliżenia kończę dosłownie po kilku chwilach i mam duże problemy z osiągnięciem kolejnej erekcji. Często w ogóle się to nie udaje lub jest niepełna. Dawniej używałem prezerwatyw przedłużających stosunek. Przez ostatnie złe doświadczenia niechętnie współżyję. Dodam, że od długiego czasu jestem uzależniony od masturbacji, lecz wcześniej te problemy mimo tego nie występowały. Oprócz tego jestem smakoszem piwa i sporo go spożywam, nie wiem czy to też ma jakiś wpływ. Jak mógłbym sobie pomóc? Czy konieczna jest wizyta u lekarza w mojej sytuacji, czy wraz z partnerką możemy sami rozwiązać ten problem?

Witam!

Opisane dolegliwości są dość nieswoiste. Być może mają podłoże psychogenne (stres). Nie można tutaj wykluczyć również wpływu masturbacji, która może zmniejszać napięcie seksualne i utrudniać erekcję. Proponuję ograniczyć aktywność jedynie do stosunków z partnerką oraz zadbać o zdrowy tryb życia (ograniczenie alkoholu, regularną aktywność fizyczną, zdrowe żywienie). Z uwagi na młody wiek oraz brak dodatkowych objawów podłoże somatyczne jest mało prawdopodobne. Jeśli jednak ograniczenie masturbacji i zmiana trybu życia nie pomoże to warto będzie zgłosić się do urologa w celu badania fizykalnego oraz ewentualnych badań dodatkowych. Warto będzie wykluczyć podłoże infekcyjne, hormonalne.

Pozdrawiam serdecznie!