Brak ciąży po leczeniu Tegretol

A czy podczas leczenia tabletkami takimi jak tegretol CR200 może byc jakies wytłumaczenie na braku zajscie w ciąże ? Martwie sie. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Lek nie ma wpływu na płodność, jednak ma toksyczne działanie na płód i może powodować poronienia lub wady płodu w czasie ciąży. Ponadto obniża skuteczność działania doustnych leków antykoncepcyjnych.