Brak ciepłych płynów w diecie

Witam, Nie piję ciepłych płynów (herbaty do śniadania, kawy). Do kanapek piję wodę, wieczorem piwko. Niektórzy przekonują mnie, że trzeba pić ciepłe płyny, bo to poprawia trawienie i jak nie będę pić to nabawię się wrzodów. To prawda?
ponad rok temu

Witaj,
Nie ma obowiązku spożywania ciepłych napojów, ale ciepłych posiłków tak, zwłaszcza w okresie jesienno - zimowym. Rozgrzewają bowiem organizm od środka, dzięki czemu mniej zjemy. Ponadto ciepłe posiłki zwłaszcza tłuste łatwiej się trawią.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek