Brak czucia przy wstawianym implancie

Witam . mialam wstawianego implanta i od tej pory nie mam czucia w zdrowym zebie ktory jest obok implanta i takze zab zmienil kolor. dentysta zrobil test na zeba (zimnym produktem ,niestety nic nie czulam) stwierdzil ze powinnam odzyskac czucie do 2 tygodni . chcialabym sie zapytac czy to normalne ze tak sie stalo i czy przypadkiem nie bede miec problemow z zebem . dziekuje za wszelkie informacje

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

niestety sytuacja taka nie jest normalna, najprawdopodobniej sąsiedni ząb obumarł o czym świadczy zmiana koloru i brak reakcji na zimno, mamy dwie możliwości albo to zbieg okoliczności albo implant został umiejscowiony zbyt blisko zęba - konieczna jest diagnostyka radiologiczna - myślę że lekarz wykonujący zabieg wykonał rtg po wprowadzeniu implantu - stąd jego przekonanie - proszę mu zaufać
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Bez zdjęcia i na podstawie samych objawów nie wiele można powiedzieć , na podstawie RTg można powiedzieć czy przyczyną może być zbyt bliskie umieszczenie implantu.
W zależności od stopnia uszkodzenia potrzebne będzie leczenie kanałowe a w najgorszym przypadku usunięcie implantu i resekcja korzenia, ALE TO JEST TYLKO PRZYPUSZCZENIE NA PODSTAWIE OBJAWÓW COŚ WIĄŹOCEGO MOŹNA POWIEDZIEĆ PO ANALIZIE ZDJECIA RTG.!!!!!