Brak czucia w kolanie po zabiegu artroskopii

Witam. Tydzień temu miałam robioną artroskopię prawego kolana. lekarz usunął uszkodzony fragment chrząstki stawowej. Od czasu zabiegu nie mam czucia w kolanie (dodam że to już moja piąta artroskopia) Chciałabym się dowiedzieć czy to jest normalne? Ponadto zauważyłam, że dziś pielęgniarka, która usuwała szwy zostawiła kawałek w skórze. Co w takiej sytuacji powinnam zrobić? Dziękuję z góry za poradę.

Zmysł czucia zależny jest od nerwów czuciowych. Każdy zabieg operacyjny powoduje uszkodzenie lub zniszczenie takowych. Operowana okolica zawsze będzie pozbawiona czucia przez pewien okres lub na stałe. Co do szwu czy też jego kawałka, organizm ma tendencję do pozbywania się obcych elementów. Za jakiś czas powinien być ten kawałek tak blisko powierzchni skóry, że sama go sobie Pani wydrapie przy okazji toalety np.