Brak czucia w miejscu cięcia po operacji wycięcia guza wątroby

Witam, 6 grudnia miałam operację wycięcia guza wątroby. Wczoraj odkryłam, że w części skóry ok. 5 cm kw na brzuchu, poniżej cięcia nie mam czucia. Czy powinnam od razu zgłosić się do lekarza, czy mogę poczekać wizytę kontrolną, którą mam 8 stycznia? W innych częściach brzucha czucie mam, nawet mnie trochę ciągnie przy szwach.

Trzeba wiedzieć, że w czasie wykonywania cięcia skórnego zwłaszcza długiego i głębokiego bardzo często dochodzi do uszkodzenia (przecięcia) drobnych nerwów unerwiających skórę co wywołuje zaburzenie czucia lub utratę całkowitą czucia w rejonie zaopatrywanym przez dany nerw. To normalne i naturalne. Z reguły dochodzi do regeneracji takich nerwów w okresie około 9-12 miesięcy (powrót czucia). Czasami pozostaje już taki stan za stałe (rzadko). Uważam, że obecnie swobodnie może Pani wybrać się na kontrolną wizytę według założonego planu.