Brak czucia w obrębie języka po ekstrakcji ósemki

Witam. Dnia 12.05.2015 roku byłam na ekstrakcji lewej, dolnej ósemki. O bólu i opuchliźnie zostałam poinformowana. Zabieg trwał około godziny, podobno zakończył się dobrze. Niestety po minieciu znieczulenia do tej pory nie czuje lewej strony języka. Na forach piszą iż mogło dojść do uszkodzenia nerwu, czy jest to jedyną przyczyną braku czucia? Kiedy to minie i czy wgl kiedykolwiek odzyskam czucie a co za tym idzie smak? Bardzo proszę o pomoc i wyjaśnienie tej kwesti. Z góy dziękuję.

Witam, należy zdać sobie sprawę z tego, że każde naruszenie ciągłości tkanek niesie ze sobą określone ryzyko. W trakcie wykonywania znieczulenia przewodowego rzeczywiście może dojść do podrażnienia nerwu . Regeneracja nerwu wymaga czasu, jest to proces, z reguły, odwracalny. Potrzebne są odpowiednie leki, proszę zgłosić się do lekarza. Pozdrawiam

Zaburzenia czucia w języku to dosyć częste powikłanie po usuwaniu zębów ósmych. Najczęściej jest ono odwracalne tzn czucie wraca, ale może to potrwać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Chirurdzy często przepisują pacjentom leki przyspieszające regenerację nerwu.