Brak czucia w obrębie języka po usunięciu ósemki

Witam. Niecały tydzień temu tj we wtorek miałem usuwaną dolną lewą ósemką. Po tym zabiegu do dnia dzisiejszego nie mam czucia z lewej strony języka, jest jakby sparaliżowany. Stomatolog oświadczył iż trzeba czekać aż to przejdzie, przepisał mi wit.B1 i B6 oraz lek na receptę Thiogamma600. Póki co nie ma poprawy. Czy powinienem udać się z tym problemem do neurologa?

Porażenie nerwu mogło nastąpić zarówno poprzez znieczulenie przewodowe jak również mechaniczne podrażnienie podczas usuwanie zęba. Jest to powikłanie które może się pojawić po chirurgicznym usunięciu zęba a także po znieczuleniu przewodowym podczas leczenia zachowawczego. Leki proszę zażywać zgodnie z zaleceniami. Wizyta u neurologa nic nie da. Objawy mogą się utrzymywać do kilku miesięcy.