Brak diety a odchudzanie

Witam ! Mam 13 lat, 167 cm wzrostu i ważę 65 kg. Co mam zrobić żeby schudnąć w 2-3 miesiące bez żadnych diet. Nie mogę ich stosować, gdyż w naszym domu jest 5 osób i mama nie zgodziła się zmieniać posiłków dla mnie. Biorę L-karnitynę i biegam, czy mam coś jeszcze zrobić?
13 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Zdecydowanie odradzam suplementację bo nie jest ona potrzebna, a wręcz przeciwnie - może zaszkodzić.
Zalecałabym natomiast zdrowy tryb życia - unikanie słodyczy i kalorycznych przekąsek, regularne spożywanie posiłków, unikanie żywności przetworzonej i typu fast food, tłustych potraw i produktów. Warto też zastąpić jasne pieczywo ciemnym, a zamiast tłuszczów zwierzęcych stosować roślinne, zwłaszcza oleje dodawane na surowo do sałatek.
Przy regularnej aktywności fizycznej masa ciała będzie ulegała normalizacji.