Brak dni płodnych?

Od 3 miesięcy staramy się z mężem o dziecko, nie zabezpieczamy się, ale nie wychodzi nic. Czy możliwe, że nie mam dni płodnych?

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Z definicji dni płodne, to takie dni, w trakcie których stosunek może prowadzić do zapłodnienia. Nie jestem w stanie odpowiedzieć, czy występuje u Pani pełna płodność, niepłodność czy bezpłodność. Trzy miesiące to relatywnie krótki okres starania się o dziecko, diagnostykę niepłodności zaleca się dopiero po roku bezowocnych starań. Jeżeli występują regularne miesiączki to raczej nie ma Pani zaburzeń hormonalnych i dochodzi do regularnych owulacji. Na Pani miejscu nie niepokoiłabym się zbytnio, a kontynuowała starania.

Pozdrawiam serdecznie!