Brak drugiego okresu po urodzeniu dziecka

Witam. W styczniu urodziłam córeczke a okres dostałam 21 maja i trwał 4 dni.współżyłam z mężęm zabezpieczaliśmy sie prezerwatywą. A okres niestety wciaż jeszcze sie nie pokazał, boje sie ze moge byc w ciazy chociaz mąż twierdzi ze nie wydazyło sie nic tzn. pekniecie czy zsuniecie sie prezerwatywy. Dodam równiez ze 25 maja zmarła mi tragicznie mama to był szok stres nerwy.Mam pytanie czy mój okres moze sie spozniac przez stres i nerwy ? i czy tak dlugo?

Tego typu tragiczne wydarzenia zawsze mogą prowadzić do zatrzymania miesiączek. Ponadto po ciąży istnieje szansa na to, że jest podwyższony poziom prolaktyny co również możee prowadzić do zaburzeń cyklu. Warto zrobić test ciążowy, co Panią uspokoi, choć szansa na ciążę jest znikoma.