Brak efektów mimo aktywności fizycznej u 24-latki

Witam, mam na imie Marta.. mam 24 lata i postanowilam zejsć troszkę z wagi, jest to dla mnie bardzo ważne, ponieważ przechodzę teraz bardzo trudne chwile. Otóż waże 64 kg i mam 168 wzrostu, od połtora tygodnia biegam najpierw po km, a teraz doszlam do 40 minut biegu, oczywiscie z przerwami, ale te przerwy to szybkie tempo, jjem chcleb pelnoziarnisty, staram sie pic duzo wody mineralnej, posilki sa co 3 godziny, ale waga stoi w miejscu i nie widze efektów. jest tez celulit i oponka na brzuchu.

Proszę w ogóle wyłączyć pszenicę. Mogą pojawić się na prawdę świetne efekty. Pieczywo pełnoziarniste wcale nie jest idealne, trzeba zwrócić uwagę z jakiej mąki jest upieczone. Najlepszy będzie chleb żytni na zakwasie.
Aby zgubić zbędne kilogramy, należy systematycznie wykonywać ćwiczenia cardio. Bardzo ważne jest, aby ćwiczyć w odpowiedniej strefie treningowej. Strefa spalania tłuszczu, to strefa o umiarkowanej intensywności, zawiera się w zakresie 60 – 70% osobistego tętna maksymalnego. Osiągana jest z łatwością podczas lekkiego truchtu. Głównym efektem stosowania obciążeń w tym zakresie, jest uruchomienie intensywnych przemian tłuszczu w energię. Bardzo ważny jest czas trwania wysiłku. Trening aerobowy powinien być wykonywany, co najmniej 50 minut, ponieważ proces spalania tkanki tłuszczowej zaczyna się po 30 minutach treningu. Wniosek taki, że trochę zbyt krótki jest to trening. Ważne jest także, co zjemy przed wysiłkiem, bowiem najlepsze spalanie tkanki tłuszczowej występuje, kiedy jest deficyt węglowodanów. Organizm wtedy łatwiej przestawia się na uzyskiwanie energii z tkanki tłuszczowej. Powodzenia :-))

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska