Brak efektów odchudzania

Witam , mam problem od kilku miesięcy próbuje schudnąć , zaczęłam jeździć rowerem ale po miesiącu nie widziałam żadnych rezultatów ani jednego kilograma . Mam 19 lat, 169 wzrostu i ważę 79kg . Co mogę zrobić żeby moja waga spadła przynajmniej o 20kg

Szanowna Pani,
w pierwszej kolejności gratuluję świetnego postanowienia o rozpoczęciu aktywności ruchowej. Proszę jednak pamiętać, że aktywność nie poparta właściwym żywieniem rzadko przynosi dobry efekt dla sylwetki. Często przy wadliwym żywieniu zamiast gubić tłuszczyk zużywamy mięśnie, przez co pozbywanie się kilogramów tłuszczowych staje się trudniejsze. Istnieje także druga opcja; rozrost masy mięśniowej przy (na skutek ćwiczeń) przy jednoczesnym ubytku tłuszczu. W tej sytuacji efekt na wadze może nie występować ale obwody ciała (biodra,pas) powinny się zmniejszyć.
Tak czy inaczej, polecam Pani dbałość o codzienne racjonalne żywienie uwzględniające pierwszy posiłek w ciągu godziny po przebudzeniu, kolejne porcje co 3-4 godziny i ostatni posiłek na 2-3 godziny przed snem. Najlepszą wskazówką do komponowania posiłków jest tutaj piramida prawidłowego żywienia.
Pozdrawiam, życząc sukcesów! Justyna Siwiela

Droga internautko.
Wiele osób zaczyna odchudzanie od intensywnych ćwiczeń, zamiast od wyeliminowania produktów, które powodują u danej osoby gromadzenie się tłuszczyku. Czasem całkowite odstawienie coli, słodkich napojów i owocowych jogurtów przynosi efekty już po tygodniu. Musisz przemyśleć starannie swój codzienny jadłospis. Odchudzanie bez zmiany nawyków żywieniowych , a jedynie przez zwiększony wysiłek fizyczny nie przynosi spodziewanych efektów.
pozdrawiam
Katarzyna Kurcewicz