Brak efektów odchudzania pomimo stosowania diety i wykonywania ćwiczeń

Witam. Moja waga wynosi 60 kg przy wzroście 169 cm. Od 4 miesięcy jem 4-5 posiłki dziennie, unikam słodyczy i zbędnych fast-foodów. Codziennie wykonuję ćwiczenia na brzuch, do tego staram się wykonywać aerobik oraz taniec. Lecz mimo wszystkiego moja waga nie uległa żadnej zmianie i nie mam pojęcie dlaczego. Bardzo zależy mi na szybkiej odpowiedzi.

Witam serdecznie,

Przyczyn braku efektów w odchudzaniu może być wiele. Na początku proszę zrobić badania tarczycy aby wykluczyć niedoczynność, która przyczynia się do zwolnienia przemiany materii. Jeżeli z badań wyjdzie wszystko w porządku należy przeanalizować Pani dietę. Mam nadzieję, że Pani dieta jest pełnowartościowa i zbilansowana oraz dostosowana do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego. Nie może Pani spożywać zbyt mało kcal i głodzić swój organizmu bo w innym razie może nastąpić przytrzymanie spadku wagi a nawet jej wzrost. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to można mi wysłać swój przykładowy jadłospis a ja chętnie zerknę i odpowiednio skomentuje a może wskażę ewentualne błędy. Proszę napisać co Pani jada, jakie ilości, ile czasu po przebudzeniu jest śniadanie ile przed snem kolacja itp. Nie radzę także ćwiczyć codziennie, proszę robić przynajmniej jeden dzień odpoczynku, ponieważ mięśnie muszą mieć czas na regenerację.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam!
Odpowiedni plan żywienia + aktywność fizyczna, to najlepsze połączenie w celu zachowania dobrej kondycji fizycznej i zdrowotnej. Trening powinien być dostosowany indywidualnie. Istotne jest, aby aktywność była regularna i systematyczna.
Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam na
http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska