Brak efektów odchudzania przy diecie 1000 kcal

Witam. Córka ma 18 lat. 1,59 wzrostu 74 kg. Tarczyca ok. Stosuje dietę 1000 kal. Dietetyczka powiedziała ze przy tej diecie nie wolnocwiczyc. No może raz w tygodniu. Nie wolno pic herbatę Na diecie 2, 5 miesiąca. Rezultatów brak. Co mamy robić. Jesteśmy załamane.

Droga Pani!
Dieta 1000 kcal jest zdecydowanie za niska w przypadku Pani córki! Podstawowa Przemiana Materii (PPM) dla córki wynosi 1583 kcal. Jest to minimalna ilość kcal, jaką córka powinna przyjmować dla normalnego funkcjonowania organizmu. Poniżej tej wartości nie można zmniejszać kaloryczności jadłospisu, bowiem nie będzie widocznych efektów odchudzania lub też szybko nastąpi faza zatrzymania spadku masy ciała, dojdzie do nadmiernego przemęczenia, osłabienia odporności organizmu, spadku koncentracji itp. Do PPM należy dodać odpowiednią ilość kcal na aktywność fizyczną, codzienną pracę czy chodzenie do szkoły, dzięki czemu otrzymujemy Całkowitą Przemianę Materii (CPM). Jest to ilość kcal potrzebna na codzienne życie pacjenta, uniemożliwiająca mu zarówno zmniejszenie jak i zwiększenie dotychczasowej masy ciała. Dopiero po obliczeniu indywidualnego dla każdego pacjenta CPM postanawia się o wysokości deficytu kalorycznego, umożliwiającego spadek masy ciała.
Dodam także, że spadek masy ciała nie powinien być większy niż 0,5-1 kg tygodniowo. W ten sposób organizm zdąży się przyzwyczaić do zmian i unikniemy niechcianego efektu jo-jo.
Jeżeli córka chce i lubi ćwiczyć, to dietetyczka powinna dostosować jadłospis/zalecenia żywieniowe w taki sposób, aby to umożliwić. Aktywność fizyczna pobudza metabolizm, przyspiesza procesy zmniejszania masy ciała oraz pomaga ładnie ukształtować sylwetkę. Jest niezbędna dla każdego człowieka, tym bardziej planującego zmniejszyć dotychczasową masę ciała!
Gdyby miała Pani więcej pytań, to zapraszam do kontaktu indywidualnego, chętnie pomogę Pani córce!
Pozdrawiam!
tel. 731016312
mail: kontakt@dietetycznaodnowa.pl
www.dietetycznaodnowa.pl