Brak efektów po brzuszkach z powodu tkanki tłuszczowej i wiszącej skóry

Witam! Jestem po dwóch ciążach, i mam problem z bardzo zwisającym brzuchem. Od jakiegoś czasu jestem na diecie, i udało mi się schudnąć już 8 kg (z 96 na 88). Ćwiczę brzuszki na kołysce, lecz to nie przynosi upragnionego efektu, chociaż czuję, że mięśnie brzucha pracują. Czy przez tkankę tłuszczową i wiszącą skórę może to ćwiczenie nie przynosić efektów? Na siłownię niestety czasu nie mam, ponieważ w tygodniu jestem sama z dwójką dzieci.

Ćwiczenie jedynie samych "brzuszków" może rzeczywiście nie dać oczekiwanych efektów. Są to tak naprawdę ćwiczenia, które powinniśmy robić na końcu treningu siłowego. Mięśnie brzucha powinny pracować przy większości ćwiczeń, które wykonujemy.
Poza tym, aby mięśnie brzucha były widoczne, tkanka tłuszczowa musi zostać zredukowana.

Jeśli nie może iść Pani na siłownię, zachęcam do ćwiczeń z płytą w domu. Niech to będą ćwiczenia energiczne oraz wykonywane regularnie.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
http://dietcoaching.pl/diet-coaching/

Witam Panią,

Wykonywanie jedynie brzuszków nie przyniesie pożądanych efektów. Podczas tego ćwiczenia nie spalamy zbyt dużo kalorii. Nawet gdy wzmacnia Pani brzuch to tkanka tłuszczowa okrywa wyrzeźbione mięśnie i nie będą one widoczne. Zacznie Pani wykonywać ćwiczenia cardio. Dzięki nim podnosimy tętno, zużywamy więcej energii i tym samym szybciej spalamy tkankę tłuszczową. Jeżeli nie ma Pani czasu chodzić na siłownie to można ćwiczyć w domu. W internecie znajdzie Pani wile zestawów treningowych.
Oprócz ćwiczeń bardzo ważna jest odpowiednia dieta, która stanowi 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków(5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie
Proszę zadbać o aktywność fizyczną (nie tylko brzuszki) oraz zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk