Brak efektów po treningu na bieżni

Witam Od 3 miesięcy chodzę na siłownię 4 razy na tydzień,przez 40 minut dość szybko idę na bieżni i 20 minut na orbitreku.Waże 54 kg przy wzroście 166.Chciałabym wyszczuplić nogi i niestety nie widzę żadnego efektu ani na wadze ani na nogach.Czy powinnam jeszcze poczekać na efekty ? Pozdrawiam

Witam,

po 3 miesiącach systematycznej aktywności fizycznej powinny być już zauważalne efekty. Obawiam się że Pani dieta jest nieodpowiednio dobrana i stąd nie widzi Pani postępów w swoich treningach. Dieta stanowi bowiem 70% sukcesu. Ważne jest także to co jemy przed i po treningu.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

W pierwszej kolejności proponuję zrobić analizę składu masy ciała, czy redukcja tkanki tłuszczowej jest konieczna (czy już jest w dolnej granicy), Jeśli Pani ćwiczy nogi, to oczywiste jest, ze rozbudowujemy mięśnie na nogach, nie będą one nigdy tak szczupłe jak kość obciągnięta skórą, ale ładnie zarysowany mięsień jest wizualnie ładniejszy. Warto tez zadbać o odpowiednia dietę i może 1-2 razy w tyg zupełnie inną formę ćwiczeń?