Brak efektów podczas diety 1600 kcal

Witam, mam 18 lat, ważę 67 kg przy wzroście 155 cm. Od dwóch miesięcy jem 1600 kcal i ćwiczę godzinę, 6 razy w tygodniu. Od tego czasu nie schudłam nawet kilograma. Wcześniej, gdy nie ćwiczyłam i jadłam więcej przytyłam w pół roku 21 kg. Robiłam badania tarczycy i są w normie. Jaką dietę mam zastosować żeby wreszcie schudnąć?

Witam! W celu dokładnego ustalenia zapotrzebowania energetycznego oprócz podanych przez Panią informacji musiałabym przeanalizować sposób Pani żywienia. Dobrym sposobem kontroli masy ciała są również pomiary obwodów (biodra i talia). Zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam, obawiam się, że dieta 1600kcal przy Pani aktywności fizycznej i w Pani wieku może być za mała, stąd brak widocznych efektów. Ważne jest też to, że same kilogramy nie odzwierciedlają w pełni efektów diety, gdyż przy tej aktywności może wzrastać tkanka mięśniowa i dlatego kg stoją w miejscu. Dlatego ważne jest też mierze obwodów, obserwacja swojego ciała a najlepszym wyjściem byłoby wykonanie analizy składu ciała.

Tak niestety nieraz jest, że organizm nie chce odpuścić. A poza tym sama ilość zjadanych kalorii, to nie wszystko. Bardzo ważne jest z czego te kalorie pochodzą. Może Pani jeszcze o ok.100 kcal obniżyć kaloryczność, ale proszę baczniejszą uwagę zwrócić na prawidłowe komponowanie posiłków i ich rozkład w ciągu doby.