Brak efektów przy odchudzaniu pomimo dużego wysiłku fizycznego

Mam 25 lat, 158 cm wzrostu, 7 lat temu w 2 miesiace schudlam z 68 na 58 a 6 lat temu z 58 na 51. Na studiach przytylam. 1 lipca 69 kg, teraz (10 sierpnia)64kg. w 2 tygodnie schudlam 4 kg a teraz przez 3 tygodnie tylko 1 kg. Jem codziennie 1200-1300 kcal i 3 godz dziennie jezdze rekreacyjnie na rowerze, dlaczego tak wolno chudnę a wlasciwie nie chudne przy sporym wysilku fizycznym i diecie? zalecacie godzine dziennie aerobow a ja robie trzy i nie chudne modelowego 1 kg na tydzien :(
25 LAT ponad rok temu

Pani organizm przyzwyczaił się do niskokalorycznej diety i stosowanego przez Panią wysiłku. Aby przyspieszyć metabolizm powinna Pani urozmaicić dietę oraz plan treningowy. Przełamanie monotoni np. zwiększenie liczy posiłków, zamiana produktów na inne, zmiana jadłospisu oraz wprowadzenie ćwiczeń siłowych (większa masa mięsiowa powoduje przyspiesznie metabolizmu) powinno pomóc.

Witam, Twój metabolizm może być nieco rozregulowany ciągłym odchudzaniem się i stosowaniem restrykcyjnych diet odchudzających. Z tego powodu obecna utrata masy ciała przebiega powoli. Dodatkowo często mamy do czynienia z tak zwanym zatrzymaniem spadku masy ciała podczas odchudzania – należy to albo przeczekać, albo zwiększyć nieco aktywność fizyczną, pić sporo płynów. Twój jadłospis jest dodatkowo niskoenergetyczny, a to dodatkowo powoduje obniżenie tempa metabolizmu. Pozdrawiam.