Brak empatii i możliwości odczuwania uczuć

Do kogo się udać? Jakiego typu specjalisty? Nie potrafię kochać, brak mi empatii, nie odczuwam emocji, jestem zimny. Jestem despotą, narcyzem, liczy się dla mnie tylko seks i jestem dość agresywny. Czuję że mam starą duszę, jakbym miał 40 lat, nie potrafię się dopasować do otaczającej mnie rzeczywistości. Wiele rzeczy mnie nie obchodzi, rodzice się ze mną kłócą - mój jedyny pomysł na nich to wyprowadzka, bo nawet nie chcę naprawiać z nimi relacji.

Czy płeć psychoterapeuty ma dla mnie znaczenie? Czy wolę by terapeutą był mężczyzna czy kobieta?
Czy wiek ma znaczenie?
Czy ważne jest podejście teoretyczne, w którym terapeuta pracuje? W Polsce większość specjalistów kieruje się w pracy założeniami szkoły psychodynamicznej, poznawczo - behawiorlanej, humanistycznej (np. Gestalt), systemowej, egzystencjalnej lub intergratywnej (łączącej wiele podjeść teoretycznych)

Witam!

Proszę pomyśleć o wizycie u psychoterapeuty, przy uprzednim zapoznaniu się z dostępnymi dla Pana specjalistami. Wybierając osobę, która będzie Panu odpowiadała należy zadać sobie samemu pytanie o to, kim powinien być psychoterapeuta (wiek, płeć, kompetencje). Przydatnym narzędziem może być internet i strony internetowe specjalistów, na których często znajdują się dokładne opisy. Dobra i efektywna praca z psychoterapeutą, to praca z osobą, która nam w pełni odpowiada.

Pozdrawiam!

Witam,

Proszę rozważyć wizytę u psychologa/psychoterapeuty oraz lekarza psychiatry. Poprzez serwis internetowy rzetelna diagnoza nie jest możliwa. Zapewne po kilku wizytach otrzyma Pan informację jakiego rodzaju trudności czy zaburzenia Panu dokuczają oraz jakiego rodzaju leczenie mogłoby pomóc. Po pomoc może Pan zgłosić się na przykład do Poradni Zdrowia Psychicznego gdzie wizyty będą refundowane przez NFZ lub do prywatnych gabinetów.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Dzień dobry, jeżeli sposób pana funkcjonowania przeszkadza panu zachęcam do rozpoczęcia psychoterapii. Warto ją poprzedzić diagnozą psychologiczną. Psycholog - psychoterapeuta po kilku wstępnych spotkaniach zaproponuje dalsze kroki postępowania. Jeżeli rzeczywiście prezentuje pan cechy narcystycznej osobowości polecam rozpoczęcie długoterminowej psychoterapii psychodynamicznej. Pozdrawiam.