Brak empatii i pogorszenie relacji z partnerem

Witam. miałem partnera i klamalem go nie mówiąc o tym, że piszę z innymi. brak we mnie empatii, nie potrafię słuchać innych tylko mówię ciągle o sobie. nie radzę sobie z zazdrością. potrafię być zazdrosny o wszystko, o wygraną w grę w która gram pierwszy raz, o to że ktoś idzie gdzieś beze mnie choć tamci znajomi nie są moimi znajomymi. jestem wybuchowy, reaguje złością bez przemyślenia czy to serio było potrzebne. proszę o pomoc, chciałbym odzyskać zaufanie mojego partnera i byćlepszczłowiekiem

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
To o czym Pan napisał z pewnością nie definiuje tego jakim jest Pan człowiekiem. Dopiero wkracza Pan w dorosłe życie a mimo to ma na tyle dużo samoświadomości aby zauważyć większość przeszkód na Pana drodze do szczęścia. Widać u Pana również silna potrzebę do samorealizacji, rozwoju i zmiany na lepsze. To naprawdę bardzo dużo i warto to docenić. Tak jak już pisałem Pana reakcje na otoczenie nie definiują Pana a są raczej reakcją na coś co jest nieco głębiej w Panu, coś co jest nieuświadomione. Żeby to odkryć warto popracować ze specjalistą (psychoterapeutą lub psychologiem), który z pewnością Panu w tym pomoże.
Życzę powodzenia,
Michał Pyter

To, że zwrócił Pan uwagę na zachowania i reakcje, których Pan u siebie nie akceptuje, świadczy o umiejętności refleksji nad sobą, która jest cechą bardzo pożądaną. Jest Pan młodym człowiekiem, który dopiero wkracza w dorosłość, więc jeszcze "uczy się pan siebie". Aby lepiej siebie zrozumieć i zapanować nad niektórymi emocjami, dobrze by było udać się po wsparcie do terapeuty, do czego bardzo zachęcam.

Pozdrawiam serdecznie.