Brak erekcji lub problem z jej utrzymaniem

Brak erekcji lub problem z jej utrzymaniem. Bardzo proszę o poradę - od kilku miesięcy spotykam się z dziewczyną, bardzo mi się podoba i uważam ją za bardzo seksowną, mimo to mam problemy z odbyciem stosunku. Przed seksem w mojej głowie pojawiają się uporczywe myśli - co jeśli nie wyjdzie, co jeśli dam plamę, zawiodę partnerkę. Oprócz tych obaw mam chyba problem z masturbacją i pornografią, za dużo tego w moim życiu. Czy odstawienie porno i zadbanie o zdrowie i kondycję wystarczy?

Dzień dobry.

Opisuje Pan kilka sytuacji mogących być przyczyną opisanego problemu.
Pierwsza dotyczy Pańskiego stosunku do dziewczyny, a raczej niepokoju związanego z kłopotami podczas stosunku. Opisał Pan go bardzo trafnie jako uporczywe myśli, które mogą mieć bezpośrednie przełożenie na erekcję, a właściwie jej brak lub utrzymanie.

Wydaje się, że może Pan spokojnie porozmawiać o swoich niepokojach z partnerką, mówiąc, że bardzo Panu na niej zależy i nie chciałby Pan "dać plamy" - co sam Pan opisał w swoim poście. Czasami już samo otwarcie się przed kimś i opowiedzenie o problemie może spowodować samoczynne jego zaniknięcie.

Nadmierna masturbacja i pornografia, o której Pan wspomina, może również mieć wpływ zarówno na Pańską kondycję jak i samopoczucie. Masturbacja jest "samolubna" - "uczy" samozaspokojenia się, bez uwzględniania osoby partnera, natomiast pornografia ukazuje nieprawdziwy "model" seksu, gdzie obie strony są zawsze na niego gotowe, czerpią przyjemność i obopólną rozkosz (co oczywiście niekoniecznie jest prawdą, z czego zapewne sam Pan zdaje sobie sprawę), zakończoną efektownymi orgazmami.

Konkludując - zarówno Pański niepokój o swoją sprawność seksualną, jak i uprawianie nadmiernej masturbacji przy pornografii mogą mieć negatywny wpływ na życie seksualne - trudno jednak powiedzieć, czy odstawienie pornografii i dbanie o kondycję fizyczną stanowić będą remedium na problem, które - jak można przypuszczać - obecnie tkwią już w Pańskiej głowie i "żyją" własnym życiem.

Z powyższych powodów lepiej byłoby chyba skorzystać z konsultacji seksuologicznej bądź psychologicznej.

Pozdrawiam.