Brak erekcji po masturbacji

Witam, jestem mężczyzną w wieku 25 lat i mam problem z erekcją przed stosunkiem. Jestem wolnym mężczyzną, ale czasami odwiedzam kobiety. Chętnie bym z nimi współżył, ale wiem, że nie jestem w stanie, ponieważ mój penis nie osiąga odpowiedniej wielkości i również nie jest twardy. Mój problem zaczął się jakieś 3 miesiące temu, przed jednym ze stusunków, niestety, mój penis nie stanął i to mi się zdarzyło nie jeden raz. Jak wcześniej wspomniałem, jestem wolny i bardzo często się masturbuję, dochodzi nawet do 5 razy dziennie. Ja wiem, że to jest bardzo dużo, więc proszę państwa o to, by odpowiedzieć mi na parę pytań. Czy mogę coś robić, by tak często się nie masturbować? Co mam robić, a czego nie, by osiągnąć erekcję taką, jaką miałem pół roku temu? Jeszcze dodam tylko, że rano jak wstaję, mam erekcję i mój penis jest twardy i w czasie masturbacji również jest z nim wszystko w porządku. Proszę mi pomóc, abym miał pełną erekcję przed stosunkiem z kobietą.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

obecność porannych wzwodów oraz dobra erekcja przy masturbacji wyklucza problemy zdrowotne. Przyczyną Pana "niedomogi" w trakcie stosunku z kobietą z pewnością jest masturbacja. Po pierwsze, zaspokaja ona popęd - trudno, aby po pięciu masturbacjach mieć jeszcze ochotę i siły na normalny stosunek. Po drugie, przyzwyczaja ona penis do odczuwania silnych bodźców - co za tym idzie, bodźcowo stosunek płciowy nie jest już tak atrakcyjny jak masturbacja. Jeżeli chce Pan mieć udane życie seksualne z kobietami, musi Pan zdecydowanie ograniczyć masturbację.