Brak erekcji w czasie pierwszego stosunku z kobietą

Witam. Mam 20 lat i duży problem. Ostatnio miałem uprawiać po raz pierwszy seks z dziewczyną, ale niestety miałem problem z uzyskaniem erekcji. Być może winny był stres, ale wcześniej często się masturbowałem (przez jakieś 6 lat). Czy brak wzwodu jest spowodowany przyzwyczajeniem się do jednego typu bodźca? Wcześniej nie miałem problemów z erekcją, ale teraz zacząłem bać się dziewczyn i tego, że znów nie będę miał erekcji. Dawniej na myśl o atrakcyjnej kobiecie erekcja przychodziła bez problemu... Co zrobić, by dodać sobie pewności siebie? Czy jeśli przestanę się masturbować, podczas stosunku będę mieć erekcję?

Myślę, że mój problem ze wzwodem ma źródło w nadmiernej masturbacji. Mam dużą motywację, by całkowicie z tym zerwać, ale zastanawiam się, czy przypadkiem sobie nie zaszkodzę. Może lepiej rezygnować z masturbacji stopniowo...? Po jakim okresie czasu mogłaby wrócić pełna sprawność seksualna w kontaktach z kobietami? To dla mnie bardzo ważne, przyznam, że strasznie się załamałem moim niepowodzeniem. Dziękuję za odpowiedź.

Witam!

W opisanej sytuacji na osłabienie/brak erekcji mogły wpłynąć zarówno czynniki psychiczne, jak również częstą masturbacją, która może obniżyć napięcie seksualne. Proponuję zaprzestać masturbacji przynajmniej na 1-2 tygodnie i zapomnieć o czynniku stresowym. Biorąc pod uwagę opis i wiek, wydaje się, że Pański problem nie ma podłoża somatycznego i wystarczy spokojne podejście do pierwszego razu. Zwiększenie napięcia seksualnego poprzez zaniechanie masturbacji również może mieć istotne znaczenie. Zaprzestanie masturbacji nie grozi żadnymi istotnymi skutkami. Przy braku masturbacji może dochodzić do polucji (zmaz nocnych), ale przy regularnym życiu seksualnym ten problem nie powinien istnieć. W tej chwili nie ma powodów do niepokoju. Warto zadbać o komfort psychiczny i zaprzestanie masturbacji, a potencja powinna powrócić do normy. Pozdrawiam serdecznie!