Brak górnej szóstki a ryzyko przesunięcia zębów w łuku

witam ponad rok temu w lutym miałam wyrwaną górną szóstkę powikłania leczenia kanałowego mam pytanie po ilu miesiącach czy latach zęby mogą mi sie przesuwać albo wysuwać ząb dolny?mam 38 lat bardzo sie tego boje niestety nie mam pieniędzy na uzupełnienie luki po wyrwanym zębie boje sie ze zeby obok mogą sie złamać bo nie mają podparcia jestem załamana ze straciłam zęba oprócz tego mam wszystkie zęby swoje zdrowe

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że konieczne jest wykonanie badania stomatologicznego aby móc coś więcej powiedzieć. Raczej jest to proces długotrwały, ale bardzo indywidualny.

Niestety nie da się jednoznacznie stwierdzić po jakim czasie dojdzie w Pani przypadku do przesunięć zębów otaczających lukę - jest to bardzo indywidualne. Jednak niezwykle ważne jest, aby jak najszybciej uzupełniła Pani lukę, ponieważ oprócz przesunięć zębów będzie dochodziło do stopniowego zaniku kości, czego konsekwencje nie są przyjemne oraz podczas uzupełniania braku konieczne będą dodatkowe zabiegi ( również kosztowne ).
Dopóki nie będzie Pani mogła pozwolić sobie na uzupełnienie, proszę regularnie odwiedzać swojego dentystę ( co najmniej raz na 6 miesięcy ) - podczas wizyt kontrolnych będzie on obserwował zachodzące zmiany.