Brak gotowości do zamieszkania z chłopakiem po 4. latach związku

Za kilka dni kończę 20lat, jestem na pierwszym roku studiów. Mój chłopak ma 22lata. Ostatnio często wspomina, że chciałby ze mną zamieszkać,ale ja nie jestem na to psychicznie gotowa. Co prawda nasz związek trwa już 4 lata,ale mimo to nie czuję się na tyle dojrzała, by "odciąć pępowinę".Dodam, że moja rodzina jest zgrana i czuję się po prostu dobrze w domu,a u mojego chłopaka w domu często są kłótnie...Czy mam rację twierdząc, że skoro nie jestem gotowa to "po co na siłę?", po co przyspieszać?

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

Witam. Jeżeli nie czuje Pani chęci na zamieszkanie już teraz z partnerem, jeśli nie czuje się Pani na to gotowa to nie należy przyspieszać tej decyzji. Najważniejsze jest to aby to Pani była przekonana do tej decyzji i zamieszkała z chłopakiem gdy to Pani będzie tego chciała. pozdrawiam