Brak inicjacji seksualnej ze strony partnera

Witam, Mam 37 lat, mój partner 35. Znamy się od prawie roku, od 8 miesięcy - dobrze się znamy. Problem mój- bo mój partner tego nie widzi, jest brak inicjacji seksualnej z jego strony. Ja jestem kobietą o wysokim libido, z temp. atrakcyjna, podobam się płci przeciwnej. Wzajemnie się sobie podobamy, kochamy się, ale mój partner nie dąży do współżycia. Jedyna droga zbliżenia to petting. Miał jedną partnerkę- 10 lat temu i od tego czasu jest sam. Ja go zaspokajam miłością franc., on mnie-nie.

Dzień dobry!

Ze względu na wiek partnera, brak współżycia jest już jego bardzo trwałym nawykiem. Prawdopodobnie przyczyny tego braku współżycia także są dość utrwalone i istotne.

Nie jest możliwe odgadnąć, jakie są przyczyny tego, że partner unika inicjacji, bez osobistej rozmowy z nim i większej ilości informacji.

Zdecydowanie polecam Państwu wspólną konsultację psychologiczno-seksuologiczną, aby nazwać i zrozumieć sytuację. Być może w przyszłości będzie także możliwe podjęcie terapii w kierunku zmiany sytuacji, szukania kompromisu między Pani potrzebami i oczekiwaniami, a potrzebami i oczekiwaniami partnera.

Pozdrawiam!