Brak jajników i zbyt mała macica w badaniu usg

Witam, mam problem, ostatni okres miałam 28lutego zrobiłam dziś test ciążowy, wynik był pozytywny. Natychmiast udałam się do ginegokola. Pani doktor robiąc badanie USG powiedziała że macica jest mała i że nic tu nie ma, oraz że nie widzi żadnego jajnika. A na w połowie marca na USG było wszystko Ok. Czy jest możliwe że nie zauważyła ciąży a test pokazał błędnie pozytywny wynik? Dodam że ten lekarz nie ma dobrej opinii. I słyszałam że kilka razy nie zauważyła ciąży i przepisała Luteinę.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje oznaczyć poziom beta hcg z krwi i ponownie udać się do ginekologa. we wczesnej ciąży może nie być widoczny jeszcze pęcherzyk ciążowy. A testy nie mają oczywiście 100 % skuteczności.