Brak kłótni w związku a jego trwałość

Na początku mojego związku relacje z partnerem były cudowne, nawet śmialiśmy się często, że w ogóle się nie kłócimy. Po 2-3 miesiącach jednak zaczęliśmy. Ja często (czasem żartem) mówię, że mnie zdradza,on zaczyna się tym denerwować.. Mówi, że mnie kocha i nie chce odejść, wierzę mu ale mam wrażenie, że nie kocha tak mocno jak wcześniej. Jesteśmy 7 m-cy razem, planujemy wspólną przyszłość, nigdy tak nie miałam ale..boję się, że odejdzie lub zdradzie. Skąd się to bierze?Nigdy zdrady nie przeżyłam

Jeśli partner nie daje powodów, aby podejrzewała Pani zdradę, a mimo to pojawiają się u Pani takie myśli, to prawdopodobnie wynika to z braku pewności siebie i wewnętrznego przekonania o własnej wartości - stąd obawa o utratę partnera. Jeżeli to jest Pani bliskie, warto pomyśleć o wizycie u psychoterapeuty, aby wspólnie ze specjalistą przyjrzeć się temu, skąd w Pani te obawy.

Witam,

rozumiem Pani obawy i frustracje, jednak na podstawie kilku zdań które Pani napisała, trudno odpowiedzieć na tak sformułowane pytanie, trudno ustalić przyczynę lęków.
Każda z par ma swoją własną historię, niepowtarzalny styl porozumiewania się, dialogu i kryzysów.
Budowane związki rozwijając się przechodzą przez różne fazy, związane z namiętnością, intymnością i obowiązkami. A emocje które pojawiają się przy budowaniu są często
związane z komunikacją między partnerami i rozumieniem potrzeb drugiej osoby.
Tylko Państwo znacie odpowiedzi na pytania:czy Wasze zaangażowanie w utrzymanie związku który Pani opisuje, zmierza do przekształcenia miłości w trwały związek ? czy chcecie oboje pozostać w związku? czy te związek jest dla obojga satysfakcjonujący ?

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?ref=hl

Dzień dobry,
Kłotnie w związku nie są niczym złym, o ile się szanujecie i potraficie rozwiązać problem. Pierwsze miesiące związku są takim słodkim okresem, ale on zawsze mija - co również nie jest niczym złym. To naturalne - wchodzicie na kolejny etap, bliżej się poznajecie, bardziej angażujecie.
Pisze Pani, że nie czuje sie Pani kochana tak bardzo jak wcześniej. Może potrzebuje Pani więcej uwagi? Może Pani powiedzieć wprost partnerowi, że chce spędzać razem wiecej czasu lub zaproponować kolację, wyjście. Opcji jest wiele. Jednak to też naturalne, że z czasem w związku partnerzy dają sobie więcej swobody, więcej czasu na własne sprawy i wcale to nie oznacza, że uczucie słabnie - a wręcz przeciwnie.
Pani partner planuje Wasza wspólną przyszłość, a Pani obawia się zdrady, pytając o nią wprost - to oznaka braku zaufania. A to może psuć najlepsze relacje.
Zdrady, odejścia boją się ludzie, którzy doznali zdrady/odrzucenia. To mogło być także odrzucanie emocjonalne np. brak kontaktu z rodzicem.
Jeśli nie radzi sobie Pani z tymi obawami warto skorzystać z konsultacji psychologicznej.
Pozdrawiam serdecznie!