Brak komunikacji z 5-latką w przedszkolu

Córka skończyła w grudniu 5 lat,chodzi do przedszkola 2 rok,w zeszłym było strasznie, nie bawiła się,nie chciała chodzić, stała ciągle przy pani,nie dawała dzieciom reki, w tym nie ma tego problemu,chodzi chętnie,jest bardzo pojętna,wykonuje wszystkie polecenia,dobrze się uczy,bawi się z innymi,ale nie odpowiada na pytania nauczycielki, pokaże palcem albo skinie głową.Nie odpowie tez obcym dzieciom i dorosłych.Bardzo mnie to martwi,córka ma iść do I klasy,ale co będzie jak nie będzie odpowiadać?

Proszę zgłosić się do psychologa dziecięcego, który po dokładniejszym poznaniu funkcjonowania dziecka wskaże odpowiednie formy oddziaływań i wdroży terapię, która pomoże córce pozbyć się doświadczanego lęku, łatwiej odnajdywać się w sytuacjach społecznych i komunikować z innymi osobami.

Pozdrawiam
Katarzyna Binder