Brak koncentracji, lekceważenie innych, bardzo słaba pamięć - co mi jest?

Witam, od kilku miesięcy zauważyłam coś dziwnego w swoim zachowaniu. Mianowicie, np. podczas rozmowy z bliską mi osobą potrafię wyłączyć się zupełnie, a nawet odejść od niej. Uświadamiam sobie co zrobiłam, jakieś 4 dni później i jest mi bardzo przykro, że zlekceważyłam tę osobę. Następne dziwne zachowanie: siedząc w towarzystwie potrafię się tak wyłączyć, że można do mnie mówić przez 5 min., a ja tego nie słyszę, nie wyłączam się świadomie. A teraz myślę, ze najgorsza sprawa - nie pamiętam co robiłam dnia poprzedniego, tzn. nie wszystko zapominam, ale cześć rzeczy mi "ulatuje", jak na przykład godzinna rozmowa z koleżanką, następnego dnia po rozmowie nie pamiętałam, że z nią rozmawiałam. Mimo usilnych jej prób, aby przypomnieć mi o czym była rozmowa nie udało mi się przypomnieć. Zaczęłam się martwić swoim zachowaniem, gdy przestało się to zdarzać sporadycznie, tylko coraz i coraz częściej. Liczę na szybką odpowiedź. Dziękuję, pozdrawiam Ewwka

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Pani dolegliwości mogą mieć podłoże zarówno psychologiczne, jak i neurologiczne. W pierwszym przypadku warto ćwiczyć koncentrację poprzez ćwiczenia, które na pewno znajdzie Pani w Internecie. Jeżeli opisane dolegliwości trwają zbyt długo to proponowałabym, aby udała się Pani do lekarza neurologa, w celu wykonania niezbędnych badań. Będzie miała Pani wówczas odpowiedź czy problemy mają podłoże neurologiczne. Proszę zastanowić się także, czy nowe sytuacje, rozmowa z innymi ludźmi nie jest tak stresująca, że nie pozowała na swobodną konwersację. Wówczas pomocy należałoby szukać u psychologa.
Pozdrawiam