Brak koncentracji przy nerwicy lękowej

Witam,mam stwierdzona nerwice lękowa,wegetatywna,nam teraz coś takiego jak częste zapominanie,brak koncentracji,natłok myśli,na niczym nie mogę się skupić,uczucie pełnej i ciężkiej głowy,mam torbiele pajeczynowki blaszki czworaczej,co 2 lata go kontroluje i nic się tam nie dzieje,ale teraz boje się że może urósł do kolosalnychyba rozmiarów i to przez niego tak się czuje,proszę o pomoc

Witam
Należy przeprowadzić kontrolne badanie - MRI pokaże czy jest
jakaś różnica w obrazie torbieli. Zwykle są niegroźne .
Natomiast częste zapominanie, brak koncentracji,
natłok myśli to zaburzenia związane ze stanami nerwicowymi.
Jeżeli jest nieleczona wskazane jest podjęcie terapii
psychologicznej, w przeciwnym razie mogą pojawić się
kolejne dolegliwości, np. kłopoty ze snem, problemy z oddychaniem,
niewydolność narządów wewnętrznych, np. żołądka,
zawroty głowy, bóle głowy, depresja i wiele innych.
Terapeuta dotrze do źródeł Pani dolegliwości i dobierze odpowiednią
technikę, dzięki której problem zostanie rozwiązany.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie

Witam. Czy bierze Pani leki przeciwlękowe? Nerwica wegetatywna może być bardzo uciążliwą przypadłością. Warto się wspomóc farmakologicznie, ale jednocześnie korzystać z pomocy psychologicznej. Pani lęki się nasilają a to niedobrze. Najprawdopodobniej Pani złe samopoczucie jest związane z silnym poziomem lęku. To takie błędne koło - człowiek czuje lęk, przez lęk zaczyna go boleć głowa więc się zaczyna bać, że ten ból jest objawem jakiejś choroby więc głowa boli jeszcze bardziej, lęk jest jeszcze większy... Trzeba przerwać to błędne koło ale samej trudno będzie Pani to zrobić. Przyda się tu specjalista. Pozdrawiam i życzę powodzenia!