Brak koncentracji, trudności w wypowiadaniu się, zebraniu myśli

34 lata duzo obowiaz i stresow. Od 1,5 roku zauważyłam brak koncentracji, trudności w wypowiadaniu się zebraniu myśli brak slow. Obiawy nasilają sie, nie mam ochoty na kontakty z ludzmi z powodu utrudnionej komunikacji.Musze byc bardzo skupiona aby dodarły do mnie wszystkie info. Jestem roztrzepana, ale pamiec - dlugotrwala jest OK. W rodzinie od taty dziadek ma Elsheimera tata również ciagle rozkojarzony jest. Mam niskie cisnienie :ospalosć, bol w skroniach i przymulenie.Badania sa OK.

Dzień dobry,

Najlepiej jak uda się Pani do lekarza psychiatry, który wyłącznie w kontakcie osobistym może przeprowadzić badanie i zaproponować (o ile) odpowiednią metodę / formę leczenia (farmakoterapia i/lub psychoterapia). Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Witam,

rozumiem Pani zaniepokojenie, odczytując Pani słowa mam wrażenie, że jest Pani przemęczona! Trudności, które Pani opisuje (senność,rozkojarzenie, ból w skroniach itp) mogą być objawami chronicznego zmęczenia, organizm protestuje i broni się przed przeciążeniem i stratą reszty zapasów energii.
Jeśli odpoczynek, relaks, sen nie pomogą a zmęczenie będzie utrzymywało się, najlepiej byłoby wybrać się do psychologa, taki stan może być również pierwszym objawem depresji.
Warto byłoby również, skontaktować się z lekarzem i wykluczyć inne przyczyny zmęczenia.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?ref=hl

Dzień dobry, po pierwsze proszę się udać na konsultację do lekarza psychiatry - stwierdzi podczas dokładnego wywiadu jakie nasilenie maja objawy i jaka może być ich przyczyna. zaproponuje także dalsze kroki w leczeniu w zależności od diagnozy: farmakoterapia i/lub psychoterapia. Pozdrawiam.