Brak kondycji i przybranie na wadze

Witam. Mam 19 lat. Mierzę 177 cm wzrostu i ważę 73 kg. W przeszłości uprawiałem regularnie sport, miałem wyrobioną dobrą kondycję i znacznie lepszą sylwetkę niż obecnie. Jednak bardzo mocno zaniedbałem swój organizm. Trochę przytyłem i wiecznie czuję się przemęczony, nie mam kondycji. To wszystko skutkuje złym samopoczuciem i brakiem werwy jak kiedyś. Co mogę zrobić, aby wrócić do dawnej dyspozycji?

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Witam Pana,

aby wrócic do dawnej formy powinien Pan wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe oraz stopniowo zwiększac aktywność fizyczną. Bardzo ważna rolę odgrywa odpowiednia dieta. Powinna ona dostarczyć wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu skadników odżywczych. Powinny znaleźć się w niej białko, dobre tłuszcze oraz węglowodany, które stanowią główne źródło energii.
Proszę także zadbać o ruch i stawiać sobie coraz to nowsze cele.
Dzięki zdrowej doiecie i spadkom wagi będzie Pan miał więcej sił i lepsze samopoczucie.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk