Brak kontaktu z ludźmi i niechęć do nich u 30-latki

Czy jestem dziwna? Mam 30 lat i mieszkam z rodzicami.Nie lubię ludzi, wręcz nienawidzę, wszystko mnie irytuje, każdemu coś sie udaje a mi ciągle nie. Mama mnie dołuje, mówi że będe sama i że jestem beznadziejna. Chce mi się płakać i nie potrafie odnaleźć spokoju.Co jest ze mną ie tak?

Dzień dobry,

Jeżeli chce Pani zmienić swoją obecną sytuację, może Pani podjąć psychoterapię.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Warto skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty. Niezależnie od tego czy coś jest nie tak (no zaburzenia osobowości) czy jest to kryzys związany z trudna sytuacja życiowa, pomoże on w zmianie i odnalezieniu nowego sensu i celu w życiu, a tym samym wzrostu satysfakcji z niego.

Witaj! Wszystko zależy od punktu siedzenia ;-) Zależy od teorii i ze strony z której popatrzysz. Pod względem norm społecznym to się nie mieścisz. Według kultury powinnaś już dawno wyjść za mąż i zrobić gromadkę dzieci. Patrząc z innej strony - to twoje samopoczucie jest najważniejsze. Jeśli czujesz się źle z rodzicami - wyprowadź się i rozpocznij własne życie ;-). Nie ma jednakowej recepty na życie. Uważam, że powinnaś postępować tak aby nie krzywdzić innych i siebie.

Zapraszam na mojego bloga a może znajdziesz tam odpowiedź i natchnienie do dalszego działania.

Pozdrawiam serdecznie. Jakbyś chciała rozpocząć korespondencję to zapraszam do działu kontakt ;-) Z miłą chęcią odpowiem na pytania.
http://psychopedagog.eu