Brak kontaktu z rodzicami męża a powiadomienie ich o ciąży

Mam pytanie obecnie jestem w ciazy ( pierwsze dziecko),z rodzicami meza nie utrzymujemy zadnych kontaktow( maz sobie tego nie zyczy).Czy jest w takiej sytuacji sens powiadamiania ich o mojej ciazy?

Witam serdecznie,
Zakładam, że jeżeli Pani mąż nie utrzymuje kontaktów ze swoimi rodzicami, to ma ku temu powody. Czy są one dla Pani zrozumiałe? Zgadza się Pani ze stanowiskiem męża? Zastanawiam się jaki miałby być cel powiadomienia przyszłych dziadków - jakie Pani czy Pani mąż macie w związku z tym oczekiwania? Na pewno warto na ten temat rozmawiać z mężem, np. o Pani wątpliwościach. A później ustalić wspólne stanowisko, które byłoby satysfakcjonujące zarówno dla Pani jak i dla męża. Pozdrawiam.

Warto porozmawiać o tym z mężem. Bądź co bądź teściowie zostaną dziadkami. Nawet jeśli relacje z synem nie są dobre, to być może relacje z wnukiem będą? Nie warto jednak robić niczego na siłę. Szczególnie, że nie wiem, z czego wynika zerwanie relacji.

Witam Panią
Myślę że warto wspólnie z małżonkiem porozmawiać, mogłaby Pani powiedzieć że to jest ważne aby dziadkowie wiedzieli, że być może chciałaby Pani aby dziadkowie uczestniczyli w życiu wnuka, mogłaby Pani po prostu powiedzieć że Pani uważa że warto z rodzicami utrzymywać kontakt. Rozumiem że Pani małżonek sobie tego nie życzy, warto jednak porozmawiać dlaczego.
Anna Suligowska