Brak kontaktu z teściową i kłótnie w rodzinie

Witam moim problemem jest tesciowa,przez co w moim malzenstwie sa problemy z nia to raczej nie mozliweaby kiedys nastapila zgoda ale akurat natym wogqle mnie nie zalezy,nie rozumie meza twierdzi ze bardzo mnie kocha ale kiedy jeszcze spotykalam sie z jego matka i ona mi ublizala a dzialo sie to czesto,to nigdy nie zwrqcil jej uwage to raczej do mnie mial pretensje,a mnie jest przykro bo uwazam ze powinien zareagowac ale w jej strone,nie nawidze jej a i mam zal do meza przez co nie jest najlepiej

Proszę Pani,

To, o czym Pani pisze w zasadzie dotyczy każdej pary. Partnerzy mają przecież swoje rodziny pochodzenia. Związek z rodzicami należy do najbliższych relacji. Partnerzy stoją przed zadaniem wypracowania swojej więzi, a także akceptowania więzi z rodzicami. Proszę zrozumieć trudna sytuacje męża. Partnerzy mogą również "atakować" się nawzajem atakując rodzinę pochodzenia drugiego partnera. Już sam brak szacunku dla teściowej może być trudny dla męża, mianowicie to ze Pani nie zależy na tej relacji z teściową. To nie wydaje się być najbardziej właściwą strategią. Może uda się przeprowadzić otwarta komunikację, w której wszyscy troje wyrazicie swoje potrzeby?

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Postawa i zachowanie teściowej to jeden problem, drugi i chyba bardziej poważnu to Pani emocje....Zdecydowanie zalecam podjęcie terapii psychologicznej. Proszę zadbać w ten sposób o siebie, bo WARTO.