Brak kości nosowej, hypoplastyczna oraz przepływ wsteczny w zastawce trójdzielnej

Dzień dobry- chciałam zapytać o wyniki badań USG (w 11 t.c.) jeżeli NT wynosi 1,6 mm, ale odnotowano brak kości nosowej- hypoplastyczna oraz przepływ wsteczny w zastawce trójdzielnej, to czy można od razu mówić o zespole downa? Na ile prawidłowy wynik NT daje nadzieje na zdrowe dziecko? Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Wymienione nieprawidłowości faktycznie wskazują na większe prawdopodobnsrwo zespołu downa. Prawdopodobieństwo urodzenia dziecka z zespołem downa jest na wyniku.