Brak kości nosowych i przyzierność karkowa

Witam serdecznie. Mam takie pytanie. Pierwsze badanie genetyczne wykazalo brak kosci nosowych i przeziernosc karkowa 3,5. Wynik amniopunkcji;kariotyp prawidlowy. Kolejne usg genetyczne:prawidlowe,echo serca rowniez. Martwie sie jednak, ze po porodzie moga pojawic sie choroby, ktorych amniopunkcja nie wykazala. Jakie to moga byc zaburzenia? Dziekuje za informacje. Pozdrawiam

Pani wynik z dużym prawdopodobieństwem wskazuje na zdrowe dziecko, pomimo podwyższonego NT. Twierdzę tak, dlatego że ECHO serca, kariotyp i USG to najważniejsze badania w przypadku podwyższonego NT, a ich wyniki były u Pani prawidłowe.
Oczywiście, pozostaje jeszcze ryzyko niektórych zespołów genetycznie uwarunkowanych, które przebiegają z podwyższonym NT ale jest ono w sumie niewielkie.
Proszę dalej prowadzić badania obrazowe USG w tej ciąży w celu oceny czy wszystko jest faktycznie dobrze.