Brak krwawienia po przyjęciu pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych

Skończyłam pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych i nie dostalam ''krwawienia z odstawienia'', martwie się. Czy mogę być w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli stosowała Pani tabletki antykoncepcyjne zgodnie z instrukcją, to brak krwawienia podczas 7-dniowej przerwy nie musi oznaczać ciąży, jednak przed rozpoczęciem nowego opakowania powinna Pani wykluczyć ciążę.

Pozdrawiam!