Brak krwawienia po stosowaniu pigułek antykoncepcyjnych

Dzień dobry,w lipcu skończyłam brać pigułki antykoncepcyjne i wtedy wystąpiło normalne krwawienie, od tamtej pory do dziś nie mam miesiączki, czytałam, że mogę jej nie mieć nawet do pół roku. Od dwóch tygodni występuje u mnie plamienie, ale ono trwa już dwa tygodnie, również od ok miesiąca boli mnie brzuch jak normalnie przed miesiączką, ale ona jeszcze nie wystąpiła, w ciąży nie jestem. Chciałabym się dowiedzieć co to może być, zanim udam się do ginekologa. Z góry dziękuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy najpewniej są wynikiem przejściowych zaburzeń miesiączkowania, jako konsekwencji odstawienia antykoncepcji. Proszę udać się na zaplanowaną wizytę do specjalisty ginekologa.