Brak krwawienia po stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, od 3 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Krwawienia miałam zawsze regularne. Po zażyciu ostatniej tabletki w czwartek 24.04 w niedziele 27.04 powinnam mieć krwawienie, gdyz zawsze tak występuje. Tym razem krwawienie nie wystąpiło. Zrobiłam test 29.04 -negatywny. 2.05 mam wziąć kolejną tabletke, nie wiem co robić. Nigdy taka sytuacja się nie zdarzyła. Proszę o rady.

Długotrwała antykoncepcja wyhamowuje naturalny cykl. Im dłuższy czas brania, tym szansa na zahamowanie krwiweń jest większa. Jest to dość częste. Nie należy się przejmować, testy są wiarygodne. Chcąc wiedzieć na pewno jaka jest przyczyna należy zrobić usg przezpochwowe i zobaczyc jajniki i co ważniejsze ocenić grubość błony śluzowej macicy. Jednak można też zacząć kolejne opakowanie.