Brak krwawienia podczas 7-dniowej przerwy?

Od 1,5 roku biorę tabletki antykoncepcyjne M... Ostatnio (zdarzyło mi się to po raz pierwszy) przed końcem opakowania (zostało mi 5 tabletek) dostałam krwawienia i trwało ono do końca listka. Po odstawieniu (7-dniowa przerwa) krwawienie od razu ustało. Za 2 dni powinnam rozpocząć kolejne opakowanie. Nie wiem, co robić... nie wiem, dlaczego tak się stało... strasznie boję się ciąży... czy jest to możliwe? Bardzo proszę o odpowiedź...

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli zażywała Pani pigułki zgodnie z zaleceniami, nie występowały wymioty oraz nie zażywała Pani leków mogących obniżyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej (niektóre antybiotyki, leki przeciwgrzybicze, przeciwpadaczkowe, przeciwgruźlicze, wyciąg z dziurawca), to ryzyko ciąży jest mniejsze niż 1%. Ze względu na niepokojące krwawienia, proszę wykonać test ciążowy przed rozpoczęciem nowego opakowania lub udać się do lekarza.

Pozdrawiam!