Brak krwawienia podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam delikatne pytanie. Od pół roku przyjmuje tabletki antykoncepcyjne, wcześniej borykałam sie z problemem w postaci zaniku miesiączki. Lekarz ginekolog podejrzewa policystyczne jajniki, ale dokładniejsze badania nie były robione - zaniedbałam temat. Zdarzyło się ze dwa razy, że nie wystąpiło u mnie żadne krwawienie podczas tygodnia przerwy, tak jak w tym miesiącu, 5 dzień i zero krwawienia. W tym miesiącu zdarzyło mi się zapomnieć o jednej tabletce w pierwszym tygodniu, a w drugim tygodniu odbył się stosunek (bez dodatkowego zabezpieczenia, ale przerwany - wiem, że to nie chroni przed ciążą). Pytanie czy powinnam zrobić test ciążowy? Udać się do lekarza? Czy normalnie w piątek zażyć tabletkę i się nie przejmować?

Witam! Podczas prawidłowego stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej czasami może zdarzyć się tak, że krwawienie z odstawienia nie wystąpi. Nie świadczy to o nieskuteczności antykoncepcji, ale o tym, że błona śluzowa macicy nie przyrosła wystarczająco aby doszło do jej złuszczenia podczas odstawienia tabletek. W przypadku pominięcia jednej tabletki w pierwszym tygodniu to należy liczyć się z tym, że istnieje realne ryzyko ciąży jeśli dojdzie do niezabezpieczonego prezerwatywą stosunku w ciągu najbliższych 7 dni, lub też jeśli doszło do takiego stosunku w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki. Jeśli taka sytuacja miała miejsce wówczas warto wykonać test ciążowy po 14 dniach od stosunku lub też przed rozpoczęciem następnego opakowania. Proponuję dokończyć obecne opakowanie i zgłosić się do ginekologa w celu przeprowadzenia diagnostyki w kierunku zespołu policystycznych jajników. Podejrzenie tego zespołu skłania ku przeprowadzeniu niezbędnych badań, nie należy lekceważyć problemu. Pozdrawiam serdecznie!