Brak krwawienia w 7-dniowej przerwie i odstawienie tabletek antykoncepcyjnych

Hallo. Mam takie pytanie. Od 7 lat biore tabletki antykoncepcyjne i na poczatku pazdziernika powinnam byla dostal miesiaczke. Niepojawila sie w ciagu tych 7 Dni przerwy wiec zaczelam brac Dalej tabletki. Jednak mialam stracha ze jestem w ciazy i po tygodniu je odstawilam i mialam jeden dzien krwawienie 15.10.13po tym zajsciu odstawilam tabletki Bo i Tak chce miec dziecko. Teraz od tygodnia mam bol jajnikow i takie dziwne babelkowanie tam na Dole. Czy moge byc w ciazy ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

W opisywanym przypadku ciąży nie można wykluczyć, zwłaszcza, jesli mialo miejsce współżycie. choć przede wszystkim należy wykonać test ciążowy. Ból jajników może mieć wiele przyczyn i jeżeli dolegliwości będą się nasilać, to proponuję zgłosić się do ginekologa.