Brak krwawienia w siedmiodniowej przerwie

Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy w czasie 7dniowej przerwy tabletek antykoncepcyjnych moze NIE WYSTAPIC krwawienie? ( jest to moje pierwsze opakowanie w zyciu ) tabletki bralam prawidlowo , dzis ostatni dzień przerwy a krwawienia jak nie było tak nie ma, jutro zaczynam drugie opakowanie , czy mam się czego obawiać? jedyne co wystapiło podczas tej przerwy to lekkie brazowawe plamy ( jakby skrzepy ) na wkładce doslownie przez niecałe dwa dni i to bardzo bardzo malutko. Prosze o pomoc
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jednorazowy brak krwawienia z odstawienia nie jest patologią oraz nie powinien być powodem do niepokoju. Niemniej jednak warto wykonać test ciążowy. W razie wątpliwości proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.